neděle 22. listopadu 2015

Zásady správného pitného režimu

Princip správného nápoje – Hlavní látkou pro život lidského organizmu je voda. Ostatní nápoje jsou obohacené cukrem, příchutěmi, konzervačními látkami. Myslíte, že tyto látky potřebujeme?

Princip správného času – Pocit žízně je už varovným signálem těla o tom, že má nedostatek vody. Při správném pitném režimu bychom neměli mít pocit žízně. V průběhu dne je potřebné dodržet hlavně pravidelnost a průběžné pití vody. Často se setkáváme s nevhodným návykem pití velkého množství tekutin v průběhu jídla. Má to neblahé účinky, protože stěžuje trávící procesy. Správné je dobře se napít po ránu, po probuzení, poté pít mezi hlavními jídly. Vzhledem k tomu, že naše ledviny v noci odpočívají, nedoporučuje se pití velkého množství vody před spánkem.

Princip správných dávek – Pro efektivní hydrataci organizmu je správné pít menší objemy vody v častějších intervalech. Je velmi špatné vypít velké množství vody najednou, které sice odstraní pocit žízně, ale nezabezpečí správnou hydrataci. Tělo si totiž nedokáže vytvořit zásoby vody a proto voda jen proteče našim organizmemŽádné komentáře: