neděle 22. listopadu 2015

Pure Yucca

Pure Yucca, 100 kapslí
Dokonalá očista těla

Juka (Yucca schidigera) je stálezelený keř nebo malý stromek vysoký až 5 metrů, jehož původní domovina je ve Spojených státech amerických a Mexiku. Je to dlouhověká rostlina, vědci předpokládají, že některé juky v Mohavské poušti v USA jsou až 200 let staré. Předpokládá se, že trvá nejméně 35 let, než rostlina dosáhne dospělosti a začne kvést bílými květy. Juka je velmi odolná, dokáže přežít dlouhou dobu v extrémních klimatických podmínkách a v naprostém suchu. 

Původní využití juky
Původní obyvatelé jihozápadní části severoamerického kontinentu tuto rostlinu všestranně využívali. Vlákna z jejích listů sloužila k výrobě provazů, tětiv luků, rohoží, sandálů a košů, upečené plody byly součástí jejich jídelníčku, drcené kořeny, které mají vysoký obsah saponinů, sloužily k praní a mytí. Juka se uplatňovala i v léčbě. Domorodci ji podávali při bolestech hlavy, astmatických problémech, artritidě a revmatismu, ve formě obkladů nebo koupelí ji doporučovali na rány, výrony a záněty.
V současné době se výtažek z juky využívá ve farmacii, kosmetice a také v potravinářském průmyslu, např. se přidává do různých nápojů, kde zlepšuje pěnivost. Výtažek z juky se využívá i jako doplněk výživy ve veterinární praxi a bylo prokázáno, že má pozitivní vliv jak na růst, tak na zdraví zvířat.

Účinné saponiny
Výtažek z juky obsahuje enzymy, saponiny, chlorofyl, antioxidanty a další látky. Sušina z juky obsahuje až 10 % saponinů (např. smilagenin, sarsapogenin). Jsou to látky, které ve vodě pění, a v minulosti se proto rostliny, které je obsahovaly, používaly k mytí a praní. Z našich bylinek je jejich bohatým zdrojem mydlice lékařská, z dalších rostlin je to např. ženšen nebo zázvor. Saponiny mají rovněž výrazné léčebné vlastnosti.
Saponiny z juky dokážou za pomoci dalších účinných látek dobře vyčistit naše tělo. Díky tomu se zlepší účinnost procesu trávení a vstřebávání potřebných živin. Saponiny navíc urychlují rozklad organických látek ve střevech a zabraňují vstřebávání toxinů. Bylo zjištěno, že mají i určité antibakteriální a protiplísňové účinky.

Jedinečný antioxidant
Do působení juky v organismu se zapojují i další látky včetně resveratrolu, který byl v této rostlině nedávno prokázán a který má výrazné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a zřejmě preventivně působí i proti kardiovaskulárním a nádorovým chorobám.  Dosud bylo známé, že resveratrol je obsažen ve slupce z červených hroznů, v plodech moruše, arašídech a některých léčivých bylinách. Jeho objev v juce dále osvětluje její jedinečné působení na náš organismus.
(arc)

Upozornění!

· Během detoxikace je velmi důležitý zvýšený příjem tekutin, kapsle by se měly užívat s 1-2 sklenicemi vody. Abychom usnadnili vylučování odpadních látek, měli bychom pít 2-3 litry tekutin denně.
·  Na počátku užívání juky se může objevit hojné močení, průjem, pokles krevního cukru a draslíku. Je to účinek zvýšeného metabolismu a detoxikace. To může být eliminováno správnými dávkami a správným jídelníčkem sestaveným ve spolupráci s výživovým poradcem.
· Děti mladší 10 let mohou přípravek užívat pouze pod lékařským dohledem.

Produkt můžete zakoupit zde

Žádné komentáře: