sobota 27. června 2015

Kůra bílé vrby - White Willow

Kůra bílé vrby 

se v tradiční medicíně používá již několik staletí. Bílá vrba (Salix alba) je druh stromu, který pochází ze střední a jižní Evropy, ale roste rovněž v Severní Americe. Z kůry tohoto stromu se izoluje glykosid salicin, který se v našem organismu mění na kyselinu salicylovou.


Bílá vrba (Salix alba) roste na všech mokrých a vlhkých místech. Její kůra se využívá v lidovém léčitelství už odedávna. Čínští lékaři doporučovali vrbovou kůru už před tisíciletími, ale lidé na Západě se s jejími účinky seznámili až mnohem později. Řecký lékař Dioskorides, který žil v 1. století, si jako první všiml jejích příznivých vlastností. O století později poznal hojivou sílu této rostliny slavný lékař Galenos. Její kůra je bohatá na salicin (salikosid), salikortin a jiné glykosidy, třísloviny, pryskyřici, oxaláty a enzymy. Poté, co projde střevy, projevují se blahodárné účinky salicinu hlavně po přeměně v játrech. Ze salicinu se v organismu tvoří kyselina salicylová. Jednou z jejích výhod je to, že má méně vedlejších účinků než produkty, které obsahují uměle vyrobenou kyselinu salicylovou např. běžně užívaný Acylpyrin a mnoho dalších.
Je známé, že určité výrobky s obsahem kyseliny salicylové, zejména ve velkých dávkách, mohou poškozovat zažívací trakt (mohou způsobovat zvedání žaludku, průjem, krvácení a žaludeční vředy a mohou také vyvolat alergické reakce.

Všechny tyto vedlejší účinky mohou být eliminovány, pokud budeme používat kůru bílé vrby v doporučených , rozumných a specifických dávkách s ohledem na snášenlivost vašeho organismu.

UPOZORNĚNÍ!

• Doporučené denní dávky je třeba pečlivě dodržovat.
• Nesmí se podávat dětem ani mladistvým. Nesmí ji užívat lidé, kteří se musí vyvarovat produktů obsahujících kyselinu  salicylovou.
• Nesmí ji užívat těhotné a kojící ženy.

Doporučený produkt:

Calivita White Willow Bark:

složení : aktivní látky/kapsle: 
Kůra bílé vrby 400 mg / 100 kapslí

Dávkování:

dospělí 2-3 kapsle šestkrát denně
(ale maximálně 18 kapslí denně)

Ověřené zkušenosti:

Užívání kůry bílé vrby spolu s doplňky stravy na výživu kloubů se projeví synergický efekt a to především v eliminaci a nebo i rychlejším léčení kloubních zánětů . 

Možnost nákupu:Žádné komentáře: