pondělí 9. února 2015

Přirozený štít proti chřipce

Pozastavili jste se někdy nad tím, proč je chřipka častější v zimě stejně jako běžné nachlazení, které je rovněž způsobeno viry? Navštěvují nás snad patogeny pouze v tomto období roku? To, co je v létě zadržuje, není žádný hraniční přechod, ale náš imunitní systém. Hlavního zbraní našeho imunitního systému proti vnějším útokům je naše krev. Ta nás může účinně chránit tím, že proti patogenům rozestaví obranu z bílých krvinek. Ale v zimě se díky chladu naše krevní cévy v nose a v krku zužují a patogeny tak dostávají zelenou!

Jak se tedy před nimi můžeme chránit? Pro některé skupiny lidí může být řešením očkování proti chřipce, ale to poskytuje ochranu jen proti dvěma virům chřipky. Proto stojí za to vybudovat si proti ostatním patogenům „ochranný štít“ za pomoci přírody.

Vysoká koncentrace extraktu z černého bezu v produktu SambuRex, který je doplněn zinkem a vitaminem C, může pomáhat imunitnímu systému proti virovým infekcím; a navíc neobsahuje alkohol ani přidané cukry a děti tento sirup díky jeho příjemné chuti snadno přijímají. Ze studií vyplývá, že SambuRex může nynítaké poskytnout pomoc těm, kteří bojují s chřipkou. Zkrátí dobu trvání této nemoci a zmírní její příznaky. Pokud byste v zimním období chtěli zajistit přirozenou ochranu pro celou rodinu, pospěšte si, protože náš SambuRex Pack je dostupný do 15. března zde !

Zinek nabízíme i samostatně v našich produktech Chelated Zinc  v chelátové formě, kterou může naše tělo snadno využít. Ze souhrnu výsledků několika studií nyní rovněž víme, že správný příjem vitaminu C a zinku může zkracovat dobu nemoci a rovněž může snižovat riziko vzniku zápalu plicjako možné komplikace. Zinek v kombinaci s C 300 PlusC 500 nebo C 1000 Plus může být užitečný při přípravě našeho imunitního systému na zimní měsíce.
Kromě toho byste také měli myslet na správné doplňování vitaminu D. Během zimních měsíců, kdy je nedostatek přirozeného světla, je výskyt nedostatku vitaminu D mimořádně vysoký, i když by se díky jeho správnému příjmu mohl snížit počet případů chřipky až o 90 procent. Jedna kapka D-dropsobsahuje 400 IU D3, a tak jej každý od mladých lidí až po seniory, těhotné ženy i osoby s nadváhou, může užívat pohodlně a podle svých potřeb a snížit tak riziko chřipky.
Upozornění!
SambuRex: Nedoporučuje se, aby produkt užívali ti, kteří jsou citliví na čeleď zimolezovitých rostlin, a ti, kteří mají nějakou autoimunitní chorobu nebo užívají imunosupresiva. Nedoporučuje se dětem mladším než 3 roky. Měl by se užívat nejvýše 8 týdnů. Před užitím dobře protřepejte. Po otevření uchovávejte v chladničce.

Upozornění:
Chelated Zinc: v případě ledvinových obtíží požádejte svého lékaře o kvalifikovaný názor, protože zinek se z těla vylučuje močí.
C 300 Plus, C500, C1000 Plus: Vitamin C je citlivý na teplo a světlo, což je třeba brát v úvahu při jeho skladování. Pokud jste v minulosti měli ledvinové kameny, poraďte se před užíváním přípravku s lékařem.
D-drops: Skladujte produkt na místě, kam nesvítí slunce. Neužívejte v případech, kdy se v séru vyskytuje vysoká hladina vápníku (hyperkalcemie). Poraďte se se svým lékařem v případě ledvinových kamenů a sarkoidózy a rovněž pokud užíváte jiný přípravek s obsahem vitaminu D.

Zdroj informací:Randomized Study of the Efficacy and Safety of Oral Elderberry Extract in the Treatment of Influenza A and B Virus Infections - Zakay-Rones, Z.; Thom, E.; Wollan, T.; Wadstein, J., The Journal of International Medical Research, Volume 32, Number 2, March 2004 , pp. 132-140(9)
Anti-influenza virus effects of elderberry juice and its fractions - Kinoshita E, Hayashi K, Katayama H, Hayashi T, Obata A., Biosci Biotechnol Biochem. 2012;76(9):1633-8
Immune-Enhancing Role of Vitamin C and Zinc and Effect on Clinical Conditions – Wintergerst et al., Ann Nutr Metab 2006;50:85-94
Orvosi Hetilap, Szupplementum, Akadémia Kiadó 2012. május

Žádné komentáře: