úterý 28. října 2014

Ochrana proti stresu

Stres

Stres je chorobou posledních desetiletí. Trpí jím běžní zaměstnanci, maminky na mateřské, ale dokonce už i studenti či ještě mladší ročníky.

Co je vlastně stres?
  • Slovo stres pochází z latinského slovesa "stringo, Stringere", tedy stahovat, utahovat. Je odpovědí organismu na jakoukoli nadměrnou zátěž, která vyvolává v těle reakci přizpůsobování se na nové podmínky, takzvanou stresovou reakci. 
  • Pokud trvá krátkodobě av přiměřené intenzitě, stimuluje člověka k vyššímu nebo lepšímu výkonu, podporuje látkovou výměnu, hormonální zabezpečení, jakož i duševní schopnosti, tvořivost a podobně, proto hovoříme o pozitivním, prospěšném stresu. 
  • Naopak, nadměrný stres, který přetrvává dlouhodobě, ohrožuje tělesné i psychické zdraví člověka, může ho poškodit a dokonce způsobit až smrt v důsledku nadměrné zátěže a vyčerpání organismu. Vliv na výkonnost je velmi negativní až ničivý. 
Čím lze eliminovat stres ?
Stres kterému jsme vystaveni, jakož i často nevyvážená strava, tedy faktory vyplývající z našeho denního rytmu a poškození životního prostředí, vyžadují, abychom se starali o zásobování svého těla antioxidanty. Podle nejnovějších studií oxidační stres přispívá k rozvoji srdečně-cévních chorob, několika druhů rakoviny, diabetu 2. typu, zánětlivých onemocnění i poklesu mentálních schopností. Při zásobování našeho těla antioxidanty nám významně pomáhá ovoce. Acai má mezi jinými plody vynikající antioxidační a protizánětlivé účinky, a tak chrání naše tělo před škodlivým vlivem volných radikálů.

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea)

Rozchodnice růžová (hlavní složka přípravku Rhodiolin ) má cenné vlastnosti, které ji posouvají před jiné adaptogenní prostředky. Tato  bylina byla používána v lidové medicíně k posílení odolnosti těla, zmírnění příznaků způsobených stresem a napětím, podpoře nervového systému a posílení organismu.
Rhodiolin se zvláště doporučuje těm, kteří jsou denně vystaveni zvýšenému stresu a  mentálnímu nebo fyzickému napětí.

Žádné komentáře: